O společnosti Ekona – Čištění odpadních vod

O firmě EKONA

1992 – založení firmy společníky Ing. Jindřichem Novákem a Ing. Danielem Kalibou. Firma se zabývá projektováním vodohospodářských staveb, technologickými návrhy ČOV, dodávkami komponentů ČOV a úpraven vod.
Z realizací: – Sanace kontaminovaných vod z letiště Tri Duby, Sliač, Slovensko, Rekonstrukce míchání úpravny vody Souš, SčVaK, Teplice

1995-97– zahájen disribuční prodej domovních čistíren odpadních vod MicroClar, souběžný vývoj vlastních biologických ČOV a odlučovačů ropných látek, vývoj a výroba speciálního skimmerového sběrače Ropák a spádových scezovacích sít řady SSS.
Z realizací: – Sběrače Ropák pro České dráhy, depo Brno, Hanácké železárny Prostějov, TRW–DAS Dačice, ČEPRO a.s. Tábor, Třinecké železárny a.s., Třinec
Rekonstrukce ČOV pro 200EO u rekr. zařízení SHD Komes, Velký Semerink u Jablonce n.N.

1998 – firma se rozšiřuje, přicházejí noví společníci Ing. Tomáš Slánský a p. Lubomír Dolenský. Zahájení výroby v Desné, mj. vlastní typ biologických ČOV řady D5 – D35 a D50 – D150.
Z realizací: – ČOV D50 pro firmu PLASTKOV, Liberec, ČOV D150 s dočištěním, obec Černolice (PZ),
spádová síta SSS pro Ekoprogres Hranice, PAPCEL a.s. Litovel, dodávky sběračů Ropák pro firmu MEDASA, Vilnius, Litva.

2000 – certifikace výrobkové řady široké škály vodohospodářských výrobků: ČOV, septiky, plastové nádrže a šachty, odlučovače ropných látek a lapače tuku. Vývoj a výroba kompostovací toalety Ekoster.
Z realizací: – ČOV D500 pro obec Plazy (MB), dvouplášťová nádrž ENK 30m3 na síran železitý pro ČOV Ústí nad Labem, dodávky sběračů Ropák pro firmu Ekoprizme, Vilnius, Litva.

2001-07 – rozšiřování servisní činnosti, rozvoj spolupráce s projektanty VH, TZB, ZTI. Pravidelná účast na odborných veletrzích VodKa a ForArch
Z realizací: – ČOV D300 pro obec Nová Ves u Chrastavy, ČOV D300 pro obec Janov nad Nisou, ČOV D200 logistický areál Ostrov u Stříbra, fa Goldbeck, Septik +PF pro 50 a 40 EO Bradlerovy boudy v Krkonoších, Klub českých turistů, odlučovač EKONOIL KPOS100 pro Kaufland Litoměřice, odlučovač KONTIFLUX KV 7 pro Vítkovice Steel, Ostrava

2008 – přestěhování výroby do nového areálu na Krkonošské ul. v Desné, modernizace výrobních strojů a částečná obnova vozového parku. Nová řada odlučovačů EKONOIL UK a UK-S.
Z realizací: – Svozová linka pro ČOV D500 obec Plazy (MB), ČOV D100 pro firmu KV Final, Turnov ČOV D100 Tuhaň pro OSBD Česká Lípa, Havarijní lapol k lisům na plasty Kontiflux K5 ZN + EKONOIL S5, Beneš a Lát s.r.o. Slaná u Semil

2010 – z firmy odchází dlouholetý ředitel a společník Ing. Daniel Kaliba. Firma se stává řádným členem CzWA (Česká asociace pro vodu, dříve Asociace čistírenských expertů)

2011-14 – ředitelem firmy se stává Ing. Jindřich Novák. Firma se snaží vyrovnat s následky světové ekonomické krize. Půběžná certifikace typových výrobků, nové zkoušky typu v reakci na zpřísňující se předpisy.Účast na odborných veletrzích VodKa v Praze a EcoFair v Bělehradě, Srbsko
Z realizací: – ČOV D300 + svozová linka – II. etapa, pro obec Nová Ves u Chrastavy, Decentralizované ČOV – obec Heřmanice u Frýdlantu, obec Volevčice u Mostu.

2015-19 –Firma zažívá rozvoj. Tým se postupně rozšiřuje ve výrobě i v technickém oddělení. Do důchodu odchází vedoucí výroby a spolumajitel firmy, pan Luboš Dolenský.  Vývoj – nová řada čistíren Dx-Nc, nový dočišťovací  filtr NF,  jejich certifikace. Účast na odborných veletrzích VodKa v Praze.

Z realizací: – 2015 Rekonstrukce ČOV pro 268 EO, obec Labská Stráň (DC), Dvojice spádových sít SSS700  export do Pákistánu, 2016-19 Decentralizované ČOV – obec Strupčice (CV),  2017-18  ČOV D260-B (projekt a dodávka) pro Rekr. středisko Smršťov (BN). 2018-19-ČOV pro malý pivovar v Liberci.

2020 

Kde nás najdete

Sídlo, projekční, konstrukční, obchodní oddělení a servis najdete na adrese: Nitranská 418, Liberec 1, 460 01. mezi Centrem Babylon a IQLandií. Parkování poblíž v ceně 30 Kč na celý den.

Kde nás najdete

Sídlo, projekční, konstrukční, obchodní oddělení a servis najdete na adrese: Nitranská 418, Liberec 1, 460 01. mezi Centrem Babylon a IQLandií. Parkování poblíž v ceně 20 Kč na celý den. 🙂

Kde máme výrobní závod

Výrobní závod je na adrese: Krkonošská č.p. 279, 468 61 Desná v Jiz. horách. Je to areál na hlavním tahu na Harrachov, naproti čerpací stanici.

Kde máme výrobní závod

Výrobní závod je na adrese: Krkonošská č.p. 279, 468 61 Desná v Jiz. horách. Je to areál na hlavním tahu na Harrachov, naproti čerpací stanici.

Proč s námi spolupracovat

Tradice a zkušenost

EKONA je ryze česká tradiční firma, více než čtvrt století zkušeností a odborné práce se musí projevit!

Profesionalita

Profesionalita – vlastní VH projekce (autorizovaný inženýr VH), vlastní vývoj. a konstrukční odd., odborně vyškolení pracovníci. Firma EKONA je členem CzWA – Česká asociace pro vodu (dříve Asociace čistírenských expertů).

Férové ceny

Nenajdete u nás podezřele nízké ceny, za kterými se skrývají dodatečné náklady.

Komplexní řešení

Spolupracujeme s odbornými projektanty z celé ČR, vaše zadání řešíme se znalostí místních podmínek a v souvislostech